Hırsızlara Sokağa Çıkma Yasağı Yok

Hırsızlara Sokağa Çıkma Yasağı Yok

Pandemi dolayısıyla sağlık önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasakları tahmin edilenin aksine hırsızlık vakalarında bir düşüşe sebep olmadı. Alarm takip merkezine gelen hırsızlık olayları ve yeni kullanıcılarımızın bize bir hırsızlık durumu yaşadıktan sonra ulaşmaları gösteriyor ki hırsızlara sokağa çıkma yasağı gelmemiş. Aslında trajikomik bir durum. Özellikle büyükşehirlerde hırsızlığın 24 saate yayılması yani günün her anı vaka yaşanması ve çok farklı yöntemlerle bunun gerçekleşmesi öngörülebilirliğini engelliyor.

Önlem almanın en etkin yolu, güvenlik sistemleri taktırmaktır. En başta hırsız alarm sistemleri sonrasında kamera sistemleri mekânınızı korumak için en iyi yoldur. Ülkemizde kesin sayı tam olarak bilinemese de tahmini olarak bir hesaplama yapıldığında saatte 50 nin üzerinde hırsızlık oluyor. Günlük yüzlerle ifade edilen rakamlarla hırsızlık olayları yaşanıyor. Sokağa çıkma yasağında mantık olarak baktığınızda hırsızların daha çok göze batmasını, rahat hareket edememesini düşünüyor, umuyorsunuz. Ama maalesef durum böyle değil. Bize gelen geri bildirim ve emniyetten aldığımız bilgiler ile ev ve işyeri soygunları günün her saati oluyor. Burada çok acıdır ki hırsızların ne kadar şanslı olduğunu hayretle görüyoruz.

Boş ve sessiz cadde ve sokaklar, olağan dışı bir durumu, aracı ve şahısları daha net ortaya çıkarır. Ancak hırsızlar bunu kendi lehlerine çevirmeyi başarmışlar. İş saatleri evlerde, yasak zamanlarında iş yerlerinde hırsızlık olayları sürekli yaşanıyor. Burada, daha önce de defaatle belirttiğimiz hırsız alarm sistemi en etkili önlem aracıdır. İntech alarm sistemi, sabotajlı sistemi ile alarm sistemine bir sabotaj yani kırma, kesme, koparma gibi bir girişim olduğunda direk devreye girer. Alarm sistemi siren devreye girerek çevreyi hırsızlığa karşı uyarır. En önemlisi hırsızı panikleterek, onun oradan uzaklaşmasını en azından rahat hareket edememesini uzun süre orda kalmamasını sağlar. Tüm bu girişimler 7/24 görev başında olan intech alarm takip merkezi personelleri tarafından size ve emniyet ekiplerine saniyeler içerisinde haber verir.

Telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.