Hırsızı Çocuğunun Odasında Gördü

Hırsızı Çocuğunun Odasında Gördü
01 Ocak 2021 - 21:59

İntech alarm sistemleri kurduğumuz birçok ev maalesef yaşanılan talihsiz olaylardan sonra yapılıyor. Hırsızlık başlı başına kötü bir olay. Fakat bunun maddi kayıplar dışında manevi tahribatı daha fazla oluyor. Kullanıcılarımızdan bir tanesi sabaha karşı evine giren hırsızı, çocuk odasının içerisinde fark ediyor. Görür görmez çığlık atmasıyla hırsız evden kaçıyor. Maalesef bunun gibi durumlarla çok karşılaşıyoruz. Bazı vakalarda müşterilerimizde kurmuş olduğumuz bakıcı kamera sistemi, ev kamera sistemleri sayesinde görüntü kayıtlarını da izliyor ve bunları emniyet güçleriyle paylaşıyoruz. Fatih semtinde yaşanan bir hırsızlık girişiminde ev kamera sisteminden baktığımız görüntülerde, ev sahibi beyefendi, salonda uyurken, içeri giren hırsızın hole geçtiğinde fotoselli lambanın yanmasıyla uyanıyor ve anında hırsızı kovalamaya başlıyor.

Ev hırsızlıklarının psikolojik etkilerine baktığımız zaman aile üyelerinde farklı etkilerini görebiliyoruz. Hırsızlık vakası yaşanmış evde öncelikle olay, kişiler evdeyken mi, ev de değillerken mi olmuş bu önemli. Evin içindeyken, uyurken olan hırsızlıkların etkisi daha fazla. Erkeklerde gözlenilen durum genellikle sinir, stres ve silahlanma güdüsü oluşturuyor. Erkeklerin burada maddi kaybı pek önemsemediğini söyleyebiliriz. Evine ailesinin yaşadığı yere birinin girmesi erkeklerin sinirini oldukça bozuyor. Kadınlarda ise korku duygusu, eve bir müddet girememe, uyku bozukluğu sıklıkça görülüyor.

Sonuç olarak, hırsızlık evet başlı başına zarar veren, can sıkıcı bir olay. Ancak bunun psikolojik etkileri parayla yerine konamayan ve zaman alan bir durumdur. Tüm bunların önüne geçebilmenin ailenizin huzurlu bir şekilde yaşaması için en güçlü koruma yöntemi hırsız alarm sistemidir. Unutmayın ki eğer kapınızın önünde bir İntech alarm sireni varsa, yüksek ihtimalle hedef olmaktan uzaklaşıyorsunuz. İster gece evde uyurken ister evde değilken intech alarm sistemini kurarak kendinizi ailenizi ve değerli eşyalarınızı koruyabilirsiniz.

Telefon numaranızı bırakın sizi arayalım.