PERSONEL TAKİP SİSTEMLERİ İÇERİĞİ


Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemleri büyük holding ve şirketler tarafından personel disiplinini sağlamak hedefiyle kullanılan sistemlerdir. Personel takip sistemleri günümüzde kendi kapsamında 3 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunlar:

  • Kart okuyuculu personel takip sistemleri.
  • Parmak izi okuyuculu personel takip sistemleri.
  • Yüz tanımalı personel takip sistemleridir.

Yukarıda isimlerini zikrettiğimiz bu 3 sistem, personel takibi konusundan üstün teknolojik imkânlarla donatılmıştır. Personel takip sistemleri, çözüm odaklı ve kesin sonuçlar sunma gayesiyle ortaya çıkarılmış sistemlerdir. Bu sistemleri kapıya monte etme imkânıyla beraber turnikeye veya duvara monte etme şansı da vardır. Özellikle günümüzde işverenler personellerini daha ayrıntılı ve daha detaylı inceleme ve kontrol etme talebinde bulunmaktadırlar. Böyle bir talepte bulunmalarının başlıca sebepleri; personellerinin işe giriş çıkış saatlerini kontrol etmek, personellerinin iş devamlılığının ne ölçüde olduğunu kontrol etmek ve iş devamlılığını sağlamak, maaş hesaplamalarında çalışma odaklı hesap yaparken yardımcı olacak bir sisteme ihtiyaç duymak.

Çalışanların iş devamlılığı, çalışanları kontrol altında tutabilme, yapılabilecek herhangi bir itiraza karşı yardımcı olacak bir sistem arayanlar için personel takip sistemleri mükemmel bir seçenek olacaktır. Yukarıda değindiğimiz 3 farklı şekilde karşımıza çıkan personel takip sistemlerinin sahip oldukları özellikler, kurulum maliyeti, işlerliği, bakım maliyetleri ve buna benzer konularda birbirinden farklı çeşitlilikte olduğu görülmektedir. İş yerinin özelliğine ve ihtiyacınıza uygun sistemi seçmek işverenin kendine kalmış bir durumdur.