KAMERA SİSTEMLERİ İÇERİĞİ


İŞYERİ KAMERA SİSTEMLERİ

İşyeri Kamera Sistemleri

İşyeri kamera sistemleri, süvenlik kamera sistemlerinin en çok kullanıldığı alanların başında gelmektedir. İşyeri ve ofis kamera sistemleri hem güvenlik amacıyla hem de iş ve eleman kontrolü sağlamak amacıyla günümüzün popüler sistemlerindendir.

İşyeri kamera sistemleriyle alakalı dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi ihtiyaca uygun en doğru sisteme sahip olabilmektir. İşyeri, ofis, dükkân v.b için en doğru sistemi bulmak çok önemlidir. İşyeri kamera sistemlerinde en önemli noktalardan bir diğeri ise en doğru açıların tespit edilmesi ve en doğru kameraların kullanılmasıdır. İşyeri kamera sisteminin doğru kurulması hem iş verimini arttırmaya hem de güvenliği sağlamaya yardımcı olacaktır.

Bütün kamera sistemleri birbirinin aynısı gibi görünmektedir. Fakat gerçekte durum böyle değildir. Sektörlere ve iş çeşitlerine göre farklı uygulama ve kurulumlar kullanılmaktadır. Bu farklı kurulumlar mekânın konumuna göre sistemi daha verimli kılmak içindir. Farklı kurulum ve uygulama yapılabilen alanlardan bazıları şunlardır:

  • Ofis kamera sistemleri
  • Dükkân kamera sistemleri
  • Büro kamera sistemleri
  • Market kamera sistemleri
  • Restoran kamera sistemleri
  • Eczane kamera sistemleri
  • Mağaza kamera sistemleri
  • Anaokulu kamera sistemleri
  • Dershane kamera sistemler v.b.

Eskilere nazaran daha işlevsel olan yeni güvenlik sistemleri ile yukarıda sayılan ve bunlara benzer alanlar için hem iş kalitesini yükseltmek hem de güvenliği sağlamak günümüzde yabana atılamayacak kadar önemlidir.

EV KAMERA SİSTEMLERİ

Ev Kamera Sistemleri

Ev kamera sistemleri ev içindeki güvenliği ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbir sağlamak amacıyla kullanılan görüntüleme sisteminin adıdır. Bu sistem sayesinde evde olunmayan zamanlarda izleme, görüntüleme, kayıt işlemleri yapılabilmektedir. Ev kamera sistemleri vasıtasıyla bakıcıya bırakılan çocukların güvenliğinin gözlem ve kontrolü, hırsızlık olaylarına karşı önlem ve caydırıcılık, hastaların takip edilmesi, kritik bölgelerin izlenmesi gibi güvenlik eylemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Ev kamera sistemlerinin farklı şekilleri vardır. Ev güvenlik sistemleri ihtiyaca göre şekillenebilen modüler bir yapıya sahiptir. Bu sistemde kamera, monitör, dijital kayıt cihazı ve internet bağlantısından oluşabilmektedir. İşte bu yüzden ev kamera sistemi kurulumu yapılmadan önce ortamın ihtiyaçları belirlenip, bu doğrultuda neye gereksinim duyuluyorsa o ürünler tercih edilmelidir. Bu şekilde hareket etmek hem ekonomik hem de güvenlik açısında çok mühimdir. Uzaktan izleme yoluyla kullanılacak ev kamera sisteminde ise; ip kamera, kaliteli görüntülü aktarımı için geniş bant internet bağlantısı v.b gerekebilmektedir. İnternet bağlantısının olduğu her yerden bilgisayar, tablet, cep telefonu gibi cihazlara yüklenecek uygulamalar vasıtasıyla evin içi canlı olarak görüntülenebilmektedir. Canlı görüntülemeyle beraber böyle bir ev kamera sisteminde kayıt altına alma ve kayıttan izleme imkânı da vardır. Güvenlik kamerasının yetkisiz kişilerce uzaktan izlenebilme ihtimaline karşı şifreleme yöntemi kullanılmaktadır.

Ev kamera sistemlerinde mekânın gereksinimlerine uygun yöntemler kullanmaya dikkat edilmelidir. Sistem kaliteli malzemeler kullanılarak oluşturulurken bu eylemi gerçekleştiren kişilerin uzman olmalarına da özen gösterilmelidir.